Pleksi Korkuluk Sistemleri

Pleksi Malzemeler konusunda kaliteli ve güvenilir ürün seçenekleri arasında yer almaktadır.

Korkuluk tasarımları özellikle lüks yapılarda kullanılmaktadır. Geçmiş zamanlarda bu korkuluklarda kullanılan parlak bölümler genel olarak camdan yapılmaktaydı. Cam dekoratif açıdan çok güzel bir malzeme olsa da kırılması kolay ve kırılma anında sağlık açısından tehlikeler oluşturabilecek bir madde. Buradan yola çıkarak üretilen Pleksi ise cam gibi görünen fakat camdan çok daha fazla avantajı bulunan bir maddedir. Cam’a, %92 oranında benzeyen yani ışığı neredeyse aynı oranda geçiren Pleksi, bu sayede cam gibi görünür.

Pleksi, piyasada ince levha olarak bulunmaktadır ve elbette bu hammaddeleri şekle sokmak gerekir. Pleksiglas olarak geçen madde, 90 ve daha fazla yükseklikteki sıcaklıklarda eritilir. Daha sonra ise dekorasyon amaçlı, önceden hazırlanmış bir kalıba sokularak şekil verilir. Pleksi merdiven korkulukları veya diğer tüm dekoratif malzemeler cama göre 6 kat daha fazla dayanıklıdır. Bunun yanında hafif olması ve cam merdiven korkuluklarına göre çok daha uygun fiyatlarla satılması, Pleksi merdiven korkuluklarının tercih edilmesinin sebepleri arasındadır.

Pleksi Merdiven Korkulukları

Bu dekorasyon ürününün cam maddesine göre bir diğer avantajı da çok dayanıklı olmasıdır. Pleksi kalıba girip şeklini aldıktan sonra bir bakır kadar sert bir madde olur. Yani gelecek dış darbeler ile zarar görmesi, bakır metalinin zarar görmesi kadar zordur. Halbuki ikame yerine geçtiği cam korkuluklar, en ufak bir darbede paramparça olarak hem dekorasyona zarar verir hem de insan sağlığı için tehlike oluşturur.

Pleksi her tür şekle girebildiği için tasarımcılara sınırsız bir alan sunar. Ev ve ofis içi dekorasyonlarda da bu sayede gün geçtikçe daha çok tercih edilmeye başlamıştır.

HEMEN ÜRÜNLERİMİZİ İNCELEYİN !

Pleksi Korkuluk Modelleri